Opinie o uczelniach w Polsce, którą wybrać?

Jestem w szkole średniej na profilu dziennikarstwo oraz politologia, już za niemało tygodni będę zdawać maturę oraz oczywiście otwiera się mój najistotniejszy jak do ostatniej chwili kłopot życiowy.
Zapisuję, iż dylemat ponieważ nie mam bladego pojęcia, jaką powinienem wyselekcjonować szkołę po oddanej maturze. Uczciwie powiem, że nie rozumiem czemu wybrałam szkołę średnią z takim profilem, jak polityka mnie akurat mnie nie ciekawi. Nie chcę palnąć takiego samego błędu drugi raz, szczególnie, że po ukończonych studiach pragnęłabym pracować w zawodzie dlatego tak znaczące stanowi dla mnie podjęcie dobrej decyzji.

Mam strasznie wiele zainteresowań kocham sport, ładnie maluję, interesuje mnie sztuka, muzyka, jak i psychologia. Nie rozumiem w którym celu podążyć i na co poświęcić sto procent osobistej uwagi.
Postanowiłam wezwać o pomoc moją mamę, która działa w szkole jako nauczycielka języka polskiego, zatem ma można powiedzieć najnowsze wiadomości na temat szkół i kierunków.

Mama mi zaradziła, żebym wstąpiła na stronę internetową: Akademie ranking, oraz żebym na starcie zapoznała się które uczelnie są wysoce uznawane ponieważ jako to moja matka mówi „Skoro są najbardziej znane to oznacza, iż są najsolidniejsze”. Następnie po doborze dziesięciu, miałam się zaznajomić z kierunkami na danej akademii. Tak też zrobiłam, tylko, że wybrałam pięć akademii i w każdej moją uwagę skupiły po dwa profile. Z moim wyborem wybrałam się do mamy, razem poczęłyśmy analizować za i przeciw każdego profilu. Po kolejnych godzinach siedzenia udało się nam wyselekcjonować szkołę na którą postanowiłam składać papiery, gdy faktycznie patrze z perspektywy czasu to sobie nie wyobrażam, iż mogłabym wyszukać coś innego niż AWF.

Więcej: Uczelnie ranking

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *