Jak dbać o swoje uzębienie każdego dnia?

Białe, zdrowe zęby były atrybutem zdrowia oraz urody od dawnych czasów. Kiedyś potrafili się nimi pochwalić nieliczni. Poniekąd słynąca z ogromnej urody cesarzowa Sisi wstydziła się swojego, ponoć nie bardzo ładnego, uzębienia. Na szczęście współczesna stomatologia przynosi szansę na wspaniałe uzębienie w zasadzie wszystkim…
Jak troszczyć się o swoje zęby codziennie?
Dużo osób nie zdaje sobie sprawy, jak istotna jest zdrowa oraz odpowiednia dieta. Musimy dopilnować tego, aby spożyć stosowną dawkę wapnia. Niestety najświeższe badania głoszą, że Polacy spożywają każdego dnia stanowczo zbyt mało wapnia wraz z pożywieniem, w związku z tym konieczne jest przyjmowanie właściwych suplementów diety.
Zazwyczaj posiadamy również nieodpowiednie nawyki pielęgnacyjne… Nawet malutkie dzieci wiedzą, iż ząbki należy myć regularnie. Wszelkie zaniedbania w tejże sferze prowadzą do dużych problemów z uzębieniem oraz jamą ustną.
Zawodowcy polecają szczotkowanie zębów trzy razy na dzień. Po głównych posiłkach, to znaczy po śniadaniu, obiedzie i kolacji. Jednakże nie należy szczotkować zębów bezpośrednio po jedzeniu.
Czyszcząc zęby od razu po jedzeniu jesteśmy wstanie sobie ogromnie zaszkodzić, zniszczyć szkliwo, które na skutek działania kwasów wytwarzających się podczas spożywania jedzenia staje się o wiele bardziej miękkie. Najlepiej odczekać od 30 minut do 60. Przez to kwasy w jamie ustnej pozostaną zneutralizowane, a zęby będą miały chwilę na ponowne zmineralizowanie się.
Niezwykle istotny jest także wybór dobrej szczoteczki. Nie powinna ona być za twarda. Zęby myjmy spokojnymi, okrężnymi ruchami. Dzięki temu precyzyjnie umyjemy zęby, a przy tym nie uszkodzimy dziąseł. Po wszelkim posiłku stosujmy dentystyczną nić. Za pomocą tego usuniemy wszystkie resztki jedzenia, które zostają w przestrzeniach między zębowych.
Leczenie i kontrola
Bardzo istotne są także regularne kontrole w gabinecie dentystycznym. Pojawiajmy się tam chociaż raz na pół roku. Przez to w razie potrzeby, lekarz bardzo szybko będzie mógł wdrożyć właściwe leczenie. Zaś my uciekniemy od poważnych problemów, na przykład kanałowego leczenia, które nie wydaje się być przyjemne dla pacjenta ani niestety tanie…
Białe zęby na wyciągnięcie ręki
Współczesna stomatologia estetyczna gwarantuje nam wysokie możliwości. Bez problemu jesteśmy wstanie wybielić nasze zęby, ale należy pamiętać, by zrobić to w sposób bezpieczny, najlepiej pod opieką profesjonalisty, a nie sposobami domowymi. Te ostatnie są w stanie nam bardziej zaszkodzić niż wesprzeć, np. mogą nadszarpnąć szkliwo.
Zbyt częste bielenie jest wstanie spowodować nadwrażliwość zębów. Toteż przed każdym zabiegiem powinno się porozmawiać ze sprawdzonym oraz godnym zaufania stomatologiem. On najkorzystniej poradzi nam, jakich zabiegów powinniśmy się podjąć.

Reasumując pięknymi zębami są wstanie cieszyć się wszyscy. Wystarczy tylko profilaktyka oraz dokładna pielęgnacja.

Więcej: stomatolog Gliwice