Kryptowaluty to bez wątpienia nie jest temat dla każdego z nas.

Tak zwane kryptowaluty od kilku lat cieszą się coraz większą popularnością. Właśnie dzięki nim można zarobić wielkie sumki kasy, ale także zaprzepaścić cały własny dorobek, jeżeli nie ma się specjalnych zdolności.

Warto zacząć od tego, co to właściwie są kryptowaluty? To tzw. moneta kryptograficzna i to system rozproszony, który potrafi przechować informacje o stanie posiadania w umownych jednostkach. Mówiąc łatwiej to nic absolutnie innego jak wirtualna moneta, którą posiadacz posiada w swoim komputerze w wirtualnym portfelu, do którego dostęp posiada tylko on i jedynie on może dokonać przy ich zastosowaniu jakichkolwiek transakcji w sposób elektroniczny. Każda kryptowaluta ma własny unikalny kod, który ma wszelkiego typu informacje które uniemożliwiają jej kopiowanie bądź kolejne wydatkowanie. Najistotniejszą kwestią jeśli chodzi o kryptowaluty jest to, iż nie ma w tego typu systemie w ogóle regulatora, który zdołałby jakoś zawyżać lub zaniżać wartość walut. O ilości wypuszczanej waluty decyduje zwłaszcza jej twórca na etapie tworzenia, więc jej wartość i wszystkie spadki bądź wzrosty uzależnione są więc od rynku. Pierwszą i najbardziej popularną internetową walutą jest bitcoin. Została wprowadzona w 2009 roku przez jedną osobę bądź całą grupę nazywających siebie Satoshi Nakamoto.

Tzw giełda kryptowalut jest to miejsce, w którym konsumenci zdołają składać propozycje kupna a dodatkowo sprzedaży walut internetowych. Ze względu na olbrzymie ryzyko którym obciążone są wszystkie transakcje z użyciem kryptowalut, takie giełdy mają calusieńki szereg zabezpieczeń, które ochraniają użytkowników przed kradzieżą tożsamości lub stratą pieniędzy. Giełda Bitcoin prócz zawartej w swojej nazwie waluty obraca też mnóstwem innych. Kryptowaluty rozrastają się w nieprawdopodobnie dynamicznym tempie, nadal powstają nowe, lecz żadna z nich nie może być taka sama jak jej pierwowzór.

Kryptogiełda Bitcoin

W Rzeczpospolitej Polskiej mamy na dzień dzisiejszy już duże ilości takich giełd. Warto natomiast wziąć pod uwagę, której można całkowicie zaufać. Właściwie jak rozpocząć własną przygodę na tego typu giełdzie? Wystarczy tylko się zarejestrować w systemie oraz zasilić swoje własne konto dowolnie przez nas wybraną walutą lub złotówkami i można dokonywać transakcji kupna a także sprzedaży.

Właściwie dla kogo kryptowaluty?

Kryptowaluty to z pewnością nie jest temat dla każdej osoby. Jak w sytuacji jakiegokolwiek rodzaju giełdowych działań trzeba posiadać zdolności myślenia analitycznego. W przeciwnym przypadku zamiast natychmiastowego zarobku możemy niestety nabawić się co najwyżej szybkiej utraty swoich oszczędności. Ogrom osób na samym początku istnienia Bitcoin zdołało dorobić się niezmiernie pokaźnych kwot, ponieważ potrafili zaryzykować i przewidzieć, że kryptowaluty są przyszłością i dużą szansą na poniesienie zysków. Zdarzają się przypadki młodych osób, które zainwestowały minimalne sumy pieniędzy otrzymane “od babci”, aby po paru latach zostać milionerami. Bitcoin od minimalnej wartości podniósł się do rangi bardzo potężnej wirtualnej waluty świata, której już prawdopodobnie nic nie zdoła przebić.

Zobacz też: Kupno Bitcoin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *