Osoby, jakie tak przyjmują pokarm wielokrotnie są wyniszczone z powodu jakiegos zaburzenia…

Mnogość zapytanych osób o pojęcie kroplówka wiąże ją z byciem w szpitalu, operacją, chorobą, czy jeszcze złym stanem zdrowia, wymagającym ingerencji i pomocy specjalistycznej.
W tym miejscu zaskoczę wszystkie w ten sposób myślące osoby, ponieważ jest coraz większy procent obywateli, jacy nie tylko u nas ale na całej ziemii przyjmują codziennie składniki odżywcze w postaci płynnej właśnie w domu. Wszyscy leczący się tą drogą, są przez parę godzin podpięci do aparatury, jaka ich “karmi”, a po odłączeniu, żyją jak zwykli ludzie, idą do pracy, do szkoły, na zakupy .
Taki styl przekazywania żywności organizmowi zwany jest poprawnie medycznie żywieniem pozajelitowym, to pojęcie, które większości jednostek jest nieznane, jednak nie wiąże się z niczym złym, ani niebezpiecznym.
Powiem, że to metoda zdobywania i podawania pokarmu dość specyficzna, bo wszystkie potrzebne do życia składniki odżywcze i witaminy trafiają do naszego ciała nie w formie stałego pokarmu, a w postaci płynnej podawanej na dodatek natychmiastowo do żyły, a najlepiej do większego naczynka włosowatego. W tej drugiej opcji nie ma całego procesu który polega na wędrówce żywności od ust, gardła, żołądka, po jelito grube i cienkie.
Osoby, które w taki sposób przyjmują pokarm wielokrotnie cierpią z powodu jakiegos zaburzenia, polegającego na tym, iż ich organizm nie wchłania innego pokarmu bądź wcale go chociażby nie przyjmuje, przez co mogliby zginąć z niedożywienia. Do jednych z najsłynniejszych zaburzeń odżywiania, podczas których w ciągu leczenia używa się taką metodę dostarczania organizmowi żywności i składników odżywczych należy anoreksja i bulimia.
Również u osób walczących nowotworem, zapaleniem jelit, martwicą, również podawany jest pokarm kroplówką. Każdy z nas potrzebuje w pewnym czasie wymagać owej pomocy podczas karmienia, wystarczy jakaś poważna komplikacja pooperacyjna, bądź niebezpieczny wypadek. Są to sytuacje wyjątkowe i mogące się przytrafić każdemu.
Jak właściwie wspomniałem wcześniej cały proces który polega na wprowadzeniu kroplówki trwa parę godzin, ponieważ nie można zbyt szybko podać składników odżywczych, ponieważ przy wysokiej prędkości mogłoby dojść do zatrzymania krwiobiegu, a co gorsza do nieprawidłowości metabolizmu, co potem prowadzi najczęściej do śmierci.
Coraz więcej oraz częściej się słyszy o wprowadzaniu witamin i anabolików w postaci kroplówki. W mediach ukazuje się jeszcze więcej zdjęć znanych osób, jakie robią selfie z podłączoną do ręki żyłą transportującą substancję, i podpisem pod postem, iż ich organizm przeżył wyniszczenie związane ze zmęczeniem i stresem i potrzebuje pomocy poprzez podanie kroplówki. Zbliżone postępowanie także jest popularne wśród sportowców po konkursach, meczach, lub wyjątkowo męczących treningach.
Zatem jak widać podawanie kroplówki jest coraz bardziej powszechne w poszczególnych przypadkach tyczy się osób mniej bądź bardziej chorych.

Zobacz: kroplówka Gdynia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *