Z pomocą nadchodzą nam banki lub instytucje pozabankowe.

Z całą pewnością nie można nie zgodzić się ze znanym wszystkim powiedzeniem , które głosi że dobrym zwyczajem jest nie pożyczać gotówki w ogóle, tymczasem świat ma jak to zwykle bywa do dodania swoje tzw. trzy grosze oraz w zasadzie nierealne jest dziś spotkanie kogokolwiek, kto nie doświadczył w ciągu swojego życia problemów , które związane były z finansową płynnością.
Niezależnie od tego czy te “zakłócenia” dotyczyły budżetu firmowego czy też domowego, to jednym z rozwiązań , które pozwoli nam na poradzenie sobie z kłopotem jest na pewno pożyczenie pieniędzy. Bardzo dobrym rozwiązaniem tej sytuacji byłoby zapewne pożyczenie potrzebnej gotówki u znajomych a także rodziny, którzy to nie zażądaliby w zamian odsetek od takiego kredytu, lecz bywa tak, iż nie mamy nikogo kto dysponowałby wolnymi środkami finansowymi lub zwyczajnie nie chcemy prosić się o gotówkę (niestety rodzinna forma pożyczki ma swoje wady). W takim przypadku z pomocą przychodzą nam zazwyczaj banki lub też pozabankowe instytucje majątkowe, które za odpowiednią zapłatą (to znaczy oprocentowaniem) przekażą nam potrzebne środki.
Zdobycie kredytu w banku, choć w zasadzie jest znacznie tańsze niżeli get-money.pl – szybka pożyczka pozabankowa, wymaga od nas jednakże posiadania dość znacznej zdolności kredytowej oraz dobrej historii , która dotyczy spłaty wcześniejszych kredytów. Jeśli nie posiadamy tych cech to w praktyce będziemy mogli w zasadzie zapomnieć o dostaniu kredytu w banku, który co prawda pobiera mniejsze oprocentowanie, ale nie lubi ryzykować. Inaczej sprawy wyglądają w przypadku firm pożyczkowych, dla których poziom podejmowane ryzyka jest dużo wyższy niż w wypadku zwykłego banku, co wiąże się jednak z większymi odsetkami jakie będzie trzeba wam zapłacić za przyznanie pożyczki. Wiadomo, iż nic nie ma za darmo i im większy stopień ryzyka ponosi dany pożyczkodawca tym oczekuje on za to wyższego wynagrodzenia. Powinno się mieć na uwadze fakt, że część pożyczkobiorców w ogóle nie będzie umiała spłacić własnego zobowiązania i z tym właśnie ryzykiem musi się liczyć instytucja finansowa decydująca się na pożyczenie wam gotówki. Dzieje się jednakże i tak, że w poniektórych spółkach zajmujących się pożyczkami, w szczególności tych , które dysponują większym kapitałem a także stażem na rynku, będziemy mogli otrzymać pożyczkę bez jakichkolwiek dodatkowych kosztów ze względu na promowanie firmy. Istnieją pewne dopuszczalne kwoty oraz z reguły należy taki kredyt oddać w stosunkowo krótkim czasie (zazwyczaj nie dłużej niż w przeciągu sześćdziesięciu dni), niemniej jednak w zamian nie musimy oddawać ani grosza ponad to co pożyczyliśmy.
Spółki pożyczkowe też zwracają baczną uwagę na zdolność kredytową klienta, który chce u nich skredytować swoje potrzeby, jednak akurat w tej sytuacji istnieje możliwość sobie pozwolić na nieco gorszą przeszłość kredytową oraz trochę gorsze dochody. Ceną za takie pobłażliwsze podejście do klienta jest całościowy koszt który będziemy musieli ponieść podczas spłacania zobowiązania, który na pewno przekroczy 10 % w skali roku, a przeważnie sięgnie również kilkudziesięciu % rocznie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *