Zlekceważona próchnica zębów mlecznych…

Piękny, biały uśmiech i proste zęby to życzenie wszystkich. Żeby zęby były trwałe a także zdrowe warto zadbać o nie od już wczesnych lat. Oczywiste muszą być regularne wizyty u stomatologa oraz leczenie wszystkich wad. Nieleczona próchnica mleczaków często powstaje prędko na stałych zębach oraz jest o wiele trudniejsza do uleczenia.
Już niemowlaki powinny być chronione przed próchnicą, dlatego też rodziciele nie powinni oblizywać łyżeczek i smoczków własnych pociech.
Gdy zęby stałe dziecka rosną asymetrycznie oraz są krzywe należałoby udać się na konsultacje do ortodonty.
Ortodoncja dla pociech jest bardzo popularna, dlatego znalezienie porządnego i profesjonalnego specjalisty nie stanowi większego problemu.
Można poszukać ortodonty dziecięcego w internecie, gdyż na forach widnieje dużo pomocnych opinii dotyczących danego gabinetu.
Kilkuletnie dziecko zazwyczaj może uciec od posiadania stałego aparatu. Gdy wada zgryzu zostaje wykryta odpowiednio szybko, często starczy aparat ruchomy, który należy zakładać tylko popołudniami bądź na noc.
Jest to doskonałe wyjście w wypadku dzieci, które wstydzą się stałego aparatu, boją się, że staną się obiektem żartów wśród kolegów.
Koszt jednej wizyty u ortodonty to kwota od 100 do 250 złotych w zależności od wyszukanego gabinetu, zaś cena aparatu jest w przedziale od paruset do paru tysięcy zł.
Potomek który nosi aparat ortodontyczny musi regularnie chodzić do wybranego ortodonty, który skontroluje zmiany w leczeniu.

Autor: ortodoncja dla dzieci Świętochłowice

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *